Wiadomości

Bądź zawsze na bieżąco !

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otrzyma 30 mln zł unijnego dofinansowania na stworzenie nowych i modernizację obecnych laboratoriów. Powstanie wyposażone w unikatową aparaturę Centrum Badań Biomedycznych.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest w trakcie adaptacji istniejących już pomieszczeń. Powstanie zespół laboratoriów wyposażonych w innowacyjną aparaturę do badań z pogranicza weterynarii i medycyny. - Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzanie badań chorób i schorzeń, które stanowią zagrożenie dla szeroko rozumianego zdrowia publicznego. Odbywające się tam badania naukowe będą prowadzone na zwierzętach w sposób zachowujący wszelkie normy etyczne - informuje Marta Milewska, rzeczniczka marszałka Mazowsza. To zarząd Mazowsza podpisał właśnie umowę na dofinansowanie z SGGW w ramach jednego z programów unijnej pomocy.

W Laboratorium Diagnostyki Obrazowej powstaną pracownia tomografii i rezonansu magnetycznego, sala demonstracyjna diagnostyki obrazowej, laboratorium biologii molekularnej, hodowli komórek i tkanek, laboratorium nanotechnologii i nanoinżynierii, laboratorium biotechnologii oraz pracowni elektromiografii.

Badania prowadzone przez Centrum Badań Biomedycznych będą służyć rozwiązywaniu aktualnych problemów w zakresie nauk biomedycznych, medycznych i weterynaryjnych. Będą to też badania nad lekami, suplementami diety i dodatkami do pasz dla zwierząt w ramach realizowanych projektów naukowych.

Przyznane 30 mln zł dofinansowania to wsparcie zaawansowanych prac badawczych w weterynarii, biologii i biotechnologii, z których skorzystają doktoranci instytucji naukowej i pracownicy kadry naukowej oraz studenci, nie tylko na potrzeby studiów, ale na potrzeby całego kraju.

Centrum SGGW dzięki dotacji zostanie otwarte już 9 października.

SGGW WCB, Tel: 22 5936185, Fax: 22 5936191, ul. Nowoursynowska 100, 02-797 Warszawa