OPMISensera, mikroskop operacyjny Zeiss'a,

 

dla operatorów wykonujących skomplikowane i długotrwałe procedury operacyjne, ceniących sobie szczególnie komfort i wygodę pracy.
• Zmotoryzowany zoom 1:6
• Zmotoryzowana zmienna ogniskowa realizowana jednym obiektywem w pełnym
• Płynna regulacja natężenia światła regulowana poprzez przyciski
• Możliwość zawężenia oświetlanego pola do pracy w długich wąskich kanałach
• System szybkiego wyważania głowicy
• Podgląd asystencki, itp.
Zestaw endoskopów, kolumna wraz ze sprzętem laparoskopowym i artroskopowym.

 

Śroódoperacyjny aparat rentgenowski z ramieniem C

 

ZiehmVision należy do topowych rozwiązań w zakresie aparatów RTG z ramieniem C przeznaczonym do wykonywania długo trwających zabiegów, w których dochodzi do wysokiego obciążenia układu lampa-detektor. Zabiegami takim są zabiegi m.in. z zakresu chirurgii naczyniowej oraz kardiologii. Dzięki rozwiązaniom techniczny aparat jest również przystosowany do obrazowania w zabiegach kostnych jak również i ogólnochirurgicznych.
 
Najważniejszymi cechami dającymi tak duże możliwości są;
• wyjątkowy układ chłodzenia lampy cieczą o pojemności cieplnej 5000kHU, co w połączeniu w dużą szybkością chłodzenia anody zapewnia długą i nieprzerwaną pracę.
• lampa o małym ognisku 0,6 oraz w połączeniu z kamerą CCD wysokiej rozdzielczości 1024x1024 pikseli oraz o dużej skali szarości 12bit zapewnia bardzo dobry obraz diagnostyczny pozwalającym na bezpieczne wykonywanie zabiegu.
• układ automatyki ekspozycji AEC, który dodatkowo jest wyposażony w ODDC (ang. Object DetectedDose Control), jest to unikatowa funkcja zawarta w automatyce doboru parametrów, która pozwala na sprawniejszy dobór dawki, minimalizowanie dawki oraz poprawę jakości obrazowania obiektów które zawierają tkanki o różnej gęstości. Dzięki tej funkcjonalności obraz jest zawsze o lepszej jakości.
•generator o dużej częstotliwości 40kHz zapewniający sygnał o niskich tętnieniach wysokiego napięcia, co ma przełożenie na pracę układu lampa generator.

Cyfrowa technologia generatora rentgenowskiego wraz z torem wizyjnym wysokiej rozdzielczości gwarantują najwyższą ochronę radiologiczną przed promieniowaniem rentgenowskim. Firma Ziehm kładzie ogromny nacisk na minimalizację dawki promieniowania przy utrzymaniu wysokiej jakości obrazu poprzez:
• zastosowanie aplikacji z 50% redukcją dawki,
• cyfrowy obrót zamrożonego obrazu LIH bez użycia promieniowania,
• system ODDC (Object DetectedDose Control) - system kontrolujący i redukujący dawkę do pola powierzchni i właściwości fizycznych przedmiotu badanego.

 

Aparat do znieczulania typ ANASTAZJA 7700 z kardiomonitorem

 

Niezawodny i prosty w obsłudze aparat do znieczulania ogólnego idealny do zastosowania na salach operacyjnych przy diagnostyce i innych podobnych poziomach zadań.Aparat do znieczulania ANASTAZJA 7700 to wysokiej klasy stanowisko do znieczulenia, przeznaczone zarówno do krótkich zabiegów, jak również do długotrwałych i skomplikowanych operacji. Podstawową cechą aparatu do znieczulania jest bezpieczeństwo pacjenta, prosta obsługa, niskie koszty użytkowania aparatu.

Cechy aparatów :
• Zastosowane topowe rozwiązania techniczno-użytkowe umożliwiają znieczulanie i wentylację pacjentów, powszechnie stosowanymi metodami anestezji wziewnej,
• Wbudowany nowoczesny respirator, z kolorowym ekranem LCD do prezentacji krzywych i pętli oddechowych oraz wartości liczbowych nastawianych i mierzonych parametrów znieczulania, umożliwia stosowanie wentylacji kontrolowanej objętością, ciśnieniem lub wspomagającej oddech spontaniczny pacjenta,
• Ciągła prezentacja, w zróżnicowanych kolorach, stężenia gazów anestetycznych w mieszaninie oddechowej oraz parametrów spirometrycznych, zapewnia bezpieczne, kontrolowane znieczulanie i komfort pracy personelowi medycznemu.

 

Wózek do transportu California

 

Leże przezierne dla promieni RTG, możliwość współpracy ze standardowym aparatem RTG i ramieniem C. Możliwość umieszczenia kasety RTG w dowolnym miejscu leża dzięki systemowi podwójnego-leża. Bezpieczna konstrukcja kolumnowa minimalizujących ryzyko zakażeń szpitalnych (brak trudnodostępnych miejsc (ognisk infekcji) - możliwość skutecznej dezynfekcji. Tworzywowa osłona podwozia z wystarczająco dużym pojemnikiem na rzeczy osobiste pacjenta. Wózek minimalizuje wysiłek fizyczny personelu medycznego: regulacja wysokości oraz funkcji Anty- i Trendelenburga dokonywaną za pomocą dźwigni nożnych znajdujących się po obu stronach wózka bez konieczności używania rąk i nadmiernego wysiłku fizycznego. Bezpieczne obciążenie robocze wózka 250 kg. Materac pasywny antyodleżynowy 10cm - pozwalających na przebywanie pacjenta do 24h, pokrowiec antystatyczny, bakteriobójczy, nieprzemakalny. Blokada centralna i kierunkowa wózka, uchwyt kroplówki, pasy.

 

Stół operacyjny ONYX (1.2)

 

Stół schodzący nisko (650mm), podwójny system regulacji stołu: podstawowy i awaryjny. Podstawowy system regulacji stołu: elektrohydrauliczny (napęd: kolumna elektrohydrauliczna, zasilanie: akumulator, sterowanie: pilot). Awaryjny system regulacji stołu: hydrauliczno-mechaniczny (napęd: kolumna hydrauliczna, zasilanie niepotrzebne, sterowanie: przekładnie nożne). Regulacja elektrohydrauliczna (najczęściej używanych) wysokości, przechyłów wzdłużnych i bocznych, pleców, siedziska dokonywana za pomocą pilota, regulacje manualne: segmentów podgłówka i podnóżków.Blat 4 segmentowy / 5 częściowy (w opcji inny). Stół w przezierny dla promieniRTG - możliwość umieszczenia kasety RTG (w opcji możliwość przesuwu wzdłużnego ułatwiającego współpracę z ramieniem C).Najwyższej jakości podzespoły elektrohydrauliczne (Hoerbiger, Niemcy), sprężyny gazowe (Stabilus, Niemcy), koła (Tente, Niemcy) gwarantują wysoką trwałość i niezawodność stołu.

 

Oświetlenie

 

Lampy operacyjna, ledowe, dwuczaszowe E528/E528
Chromovison system 1C z Oricsem

 

Wózek funkcyjny AURION

 

Wózek funkcyjny AURION konfiguracja ratunkowa anestezjologiczna
Konfiguracja użytkowa:
Szkielet wózka, blat górny i czołaszuflad wykonane z materiału BAYDUR charakteryzującego się nowoczesnym designem i wysoką wytrzymałością porównywalną z wykonaniem ze stali nierdzewnej. Konstrukcja wózka wyposażona w centralny system zamknięcia wszystkich szuflad – zamykany na klucz. Czoła szuflad z możliwością umieszczenia opisu identyfikującego zawartość szuflady. Pojemniki szuflad jednoczęściowe - odlane w formie bez elementów łączenia, bez miejsc narażonych na kumulacje brudu - ognisk infekcji Układ jezdny wysoce mobilny: 4 koła jezdne o średnicy 65mm, rozmieszczone w równych odległościach od siebie (kwadracie) zwiększające zwrotność wózka. Wyposażenie niepowodujące zwiększenia gabarytów wózka i nienarażające na ich uszkodzenie – zintegrowane w budowie wózka.
Wyposażenie podstawowe wózka:
Blat zabezpieczony przed zsuwaniem się przedmiotów. Uchwyt do przetaczania. Pojemnik do zużytych igieł. Otwieracz ampułek. Pojemnik na cewniki. Pojemnik na butelki. Kosz na odpadki. Dwa przezroczyste odchylane pojemniki „kieszenie”. Wysuwana spod blatu półka do pisania. Półka na żel. Uchwyt na butlę z tlenem. Szuflady wysuwane spod blatu: jedna z wkładem ze stali nierdzewnej, druga z przezroczystą ścianką na leki natychmiastowego użycia.

 

Mobilne systemy przemieszczania pacjenta

 

Ultrasonografy

 

1) Nowy rewolucyjny system MyLabOneVETsystem do badań weterynaryjnychESAOTEMyLabOneVET nowoczesny, cyfrowy aparat ultrasonograficzny.
 
Umożliwia wykonaniebadań w każdym środowisku pracy, by przyspieszyć diagnozowanie i poprawić opiekę nad pacjentem.
Ergonomiczna budowa oraz niewielkie wymiary aparatu wynikają z zastosowania przełomowychtechnologicznie rozwiązań. Doskonała ergonomia systemu stwarza przyjazne warunki pracyzarówno dla Użytkownika jak i dla jego pacjentów. MyLabOneVET jest dostosowany do najnowszychrozwiązań. Najwyższa jakość obrazowania, innowacyjne rozwiązania techniczne oraz wysokieparametry użytkowe stawiają go w rzędzie najnowocześniejszych przenośnych aparatów ultrasonograficznychdo zastosowań w badaniach weterynaryjnych. Aparat jest wyposażonyw zintegrowaną baterię pozwalającą na pracę bez zasilania zewnętrznego.

 

ML N00 MyLabOneVET – cyfrowy -wielodyscyplinarny system:

 

• zakres pracy od 1 do 22 MHz;
• obrazowanie B-Mode (2D), M-Mode;
• pamięć pętli zamkniętej „Cineloop”;
• powiększenie obrazu (ZOOM) w czasie rzeczywistym i obrazuzamrożonego;
• oprogramowanie pomiarowe wraz z pakietami obliczeniowymi;
• dysk twardy 80GB;
• 2 x USB do obsługi pamięci typu Flash;
• ergonomiczny uchwyt do trzymania systemu w rękuz 4 programowalnymi przyciskami;
• możliwość nagrywania obrazów na Pen Drive;
• możliwość archiwizacji obrazów w formatach kompatybilnych z formatami PC;
• możliwość podłączenia drukarek termicznych za pomocą złącza USB;
• możliwość bezprzewodowego połączenia za pomocą Wi-Fi (dwa interfejsyWireless; dla sieci i urządzeń zewnętrznych);
• zintegrowana bateria pozwalająca na 1,5 godzinną pracę bez zasilaniazewnętrznego;
• aktywne gniazdo do podłączenia głowicy obrazowej;
• wysokiej rozdzielczości monitor LCD, dotykowy, o przekątnej 12”;
• aparat o małych gabarytach, przenośny.

Oprogramowanie pomiarowe wraz z pakietem obliczeniowymdo badań brzusznych i podstawowa kardiologia dla psów, kotów i koni.

Oprogramowanie pomiarowe wraz z pakietem obliczeniowymdo badań w rozrodzie psów, kotów, koni i bydła.

ML N06 Moduł PW Doppler - Doppler spektralny, automatyczna analiza widma dopplerowskiego, automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływukorekcja kąta bramki dopplerowskiej, regulacja uchylności wiązki dopplerowskiej.

ML N07 Moduł CFM - Color Doppler, Power Doppler, Kierunkowy Power Dopplerautomatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływuregulacja uchylności wiązki dopplerowskiej.

 

ESAOTEMyLabAlpha

 

to nowatorski ultrasonograf zdolny zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających.
Ekran dotykowy o wysokiej jakości pozwala na wyraźną wizualizację wszystkich parametrówzależnych od trybu wybranego przez użytkownika oraz prostą modyfikację tych parametrów.Możliwość regulacji położenia monitora.
W zależności od wybranych opcji MyLabAlpha mieć szerokie zastosowaniew badaniach: naczyniowych, mięśniowo–szkieletowych, małych narządów,jamy brzusznej,kardiologicznych itd.

 

My Lab ALPHA
• Cyfrowy beamformer, zmienne ogniskowanie, niezależne cyfrowe linie opóźniającedo 8 stref ogniskowania przy wysyłaniu wiązki ultradźwiękowejzakres pracy 0,5 do 18 MHz, obrazowanie B-Mode (2D), M-Mode, pamięć pętli zamkniętej „Cineloop”, głębokość skanowania do 36 cm, szeroki wybór ustawień i aplikacji.
• Oprogramowanie pomiarowe wraz z pakietami obliczeniowymi.
•Powiększenie obrazu (ZOOM) w czasie rzeczywistym i obrazu zamrożonego bez utraty rozdzielczości, funkcja HD zoom (zoom wysokiej rozdzielczości), możliwość bezprzewodowego połączenia za pomocą WiFi poprawia komfort pracy, wewnętrzny system archiwizacji na dysku twardym, DVD, USB do obsługi pamięci typu Flash, 2 aktywne gniazda głowic obrazowych, możliwość podłączenia głowic nie obrazowych (tzw. ołówkowych).
• ML A01 Moduł PW Doppler
automatyczna analiza widma dopplerowskiego, automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływu, korekcja kąta bramki dopplerowskiej, regulacja uchylności wiązki dopplerowskiej, zwiększona, w stosunku do podobnej klasy systemów, czułość dopplera spektralnego, dzięki precyzyjnej analizie FFT.
• ML A02 Moduł CFM - Color Doppler, Power Doppler, Kierunkowy Power Doppler
możliwość prezentacji M z efektem Dopplera kolorowego (tzw. Q-mode), automatyczny obrys i wyznaczanie parametrów przepływu, regulacja uchylności wiązki dopplerowskiej; obrazowanie kolorowe w całym zakresie pola widzenia, możliwość regulacji czułości obrazowania i rozdzielczości sygnałudopplerowskiego.
• Oprogramowanie pomiarowe wraz z pakietem obliczeniowym, raportami i EKG.
Możliwość tworzenia własnych pakietów pomiarowych. Użytkownik ma możliwośćwyboru grupy tych pomiarów, które najczęściej wykorzystuje i może ją wywołaćjednym przyciśnięciem klawisza.
• ML A16 Moduł Auto EF - Automatyczne obliczanie Frakcji Wyrzutowej.
• ML A17 Moduł TVM TM -TissueVelocityMapping - Doppler tkankowy spektralny i kolorowy.
• ML A18 Moduł Compass M-ModeTM - anatomiczny M- Mode.
• ML A03 Moduł TEITM - obrazowania harmonicznego.
• ML A04 Moduł ClipsArchiving – archiwizacja sekwencji w czasie rzeczywistym (podczas badania).
• ML A05 Moduł X-ViewTMprocessing - moduł zwiększający dokładność, eliminujący szumyi cienie obrazu. Moduł wykorzystuje analizę wielokierunkową sygnału.
• ML A06 Moduł M-ViewTM - pełna sprzętowa analiza sygnału wysyłanego podróżnymi kątami (obrazowanie typu CompoundImaging tzw. obrazowanie w skrzyżowanych ultradźwiękach).
• ML A07 TP- ViewTM - obrazowanie trapezowe oraz regulacja uchylności pola
obrazowania w trybie B.
• PBITM - PureBrillanceImagingTM - automatyczna optymalizacja dynamiki obrazu.
• Dodatkowo moduł automatycznej optymalizacji wzmocnienia sygnału odbieranegodocierającego z różnych stref obrazowania (za pomocą jednego klawisza). Działaniemodułu jest w pełni niezależne od ustawień TGC.
• ML A12 Moduł General (ogólny) – pakiet pomiarowo-obliczeniowy do badań ogólnych takichjak jama brzuszna, małe narządy, tarczyca, sutki, mięśniowo-szkieletowe itp.
• ML A13 Moduł Vascular (naczyniowy) - pakiet pomiarowo-obliczeniowy wraz z raportami.
• ML A14 Moduł Ob/Gyn (ginekologiczno-położniczy) -pakiet pomiarowo-obliczeniowywraz z raportami.
• SP 2430 Wieloczęstotliwościowa głowica elektroniczna typu "phasedarray"do zastosowania w badaniach kardiologicznych i transkranialnych, pasmo: 1 - 4 MHz; PW/CW; CFM, możliwość pracy w trybie obrazowania trapezowego.
• SL 1543 Wieloczęstotliwościowa liniowa głowica elektroniczna do zastosowania w badaniach naczyniowych i „części małych” Pasmo: 3 - 13 MHz; PW; CFM;

 

Moduł ElaXto – ElastografiaML A24

 

ElaXto jest nieinwazyjną metodą wspierania lekarza wocenie elastyczności tkanek. W momenciezastosowania mechanicznej kompresji lub wibracjiróżnice w reakcji tkanek są wykrywane i wizualizowane w czasie rzeczywistym zapomocą algorytmów i przetwarzane w postaci różnych ilustracji graficznych.Na moduł ElaXto składa się między innymi:
• wskaźnik prawidłowej siły ucisku wyświetlany na ekranie;
• obliczanie i wyświetlanie sztywności względnej tkanki w czasie rzeczywistym;
• jednoczesne obrazowanie elastogramu i prezentacji B w czasie rzeczywistym;
• mapowanie elastogramu w skali szarości i kolorze;
• możliwość wykonywania obliczeń odległości i powierzchni.

 

 

Zestaw urządzeń endoskopowych

 

wysokiej klasy firmy Karl Storzwraz z torem wizyjnym wysokiej rozdzielczośći HDTV,
umożliwiający wykonanie każdego typu zabiegów eksperymentalnych, diagnostycznych, laparoskopowych, artroskopowych, cystoskopowych, bronchoskopowych z możliwością archiwizacji danych. W komplecie znajduje się również najwyższej klasy myjnia-dezynfektor, przeznaczona do narzędzi chirurgicznych i instrumentów małoinwazyjnych.

W skład zasadniczego zestawu endoskopowego wchodzi:
• 24” Monitor AG Neovo X-24 Full HD;
• Sterownik kamery IMAGE1 PureHD, z funkcją archiwizacji ICM, do głowic kamer endoskopowych IMAGE1 HD;
• Głowica kamery endoskopowej H3-Z IMAGE1, rozdzielczość HDTV 1920x1080, 3 chipowa;
• Źródło światła XENON NOVA 300;
• Insuflator CO2 ElectronicENDOFLATOR, z modułem komunikacji SCB do laparoskopii;
• Pompa ssąco-płucząca HAMOU ENDOMAT, z modułem komunikacji SCB do laparoskopii;
• Diatermia chirurgiczna AUTOCON II 400 z funkcją koagulacji lub cięcia w trybie mono lub bipolarnym;
• Konsola sterująca shavera artroskopowego UNIDRIVESIIIARTHRO;
• Pompa ssąco-płucząca do artroskopii ARTHROPUMP POWER z modułem komunikacji SCB;
• Wózek aparaturowy o wymiarach 730 x 1490 x 716 mm, 4 półki, szuflada;
• Videoendoskop weterynaryjny giętki z endoskopową jednostką wizyjną Tele Pack X Vet.

W skład zestawu wchodzą także optyki oraz komplety narzędzi endoskopowych dedykowane do zabiegów artroskopii, laparoskopii, cystoskopii, waginoskopii, bronchoskopii u dużych i małych zwierząt.

Wyposażenie

Pracowni


Laboratorium

Chirurgii Miniinwazyjnej, Diagnostyki Obrazowej, Telemetrii

Laboratorium stanowi unikatowy obiekt przystosowany

Czytaj

Laboratorium

Nanotechnologii i Nanoinżynierii

Laboratorium przeznaczone do wszechstronnego badania nanomateriałów najnowszych

Czytaj

Laboratorium

Biotechnologii

Laboratorium Biotechnologii zostało wyposażone w aparaturę do prowadzenia badań z zastosowaniem najnowszych a zarazem najbardziej zaawansowanych technik biotechnologii gamet i zarodków.

Czytaj

SGGW WCB, Tel: 22 5936185, Fax: 22 5936191, ul. Nowoursynowska 100, 02-797 Warszawa