Pracownia hodowli komórkowych typu „clean room” zapewnia możliwość sterylnej pracy z hodowanymi komórkami i tkankami. Pracownia wyposażona jest w podstawowe urządzenia niezbędne podczas hodowania komórek:

 

Inkubator CO2 (Binder CB 150), który zapewnia warunki optymalne dla wzrostu komórek zwierzęcych.
http://www.binder-world.com
 
Dwie komory do pracy w środowisku czystym wolnym od kwasów nukleinowych, certyfikowane do pracy z RNA z możliwością sterylizacji światłem UV.
http://www.cleaverscientific.com/electrophoresis-products/mini-uv-sterilisation-cabinet/

Wirówka laboratoryjna wyposażona w rotory pozwalające na odwirowanie materiału w różnego rodzaju probówkach (Hettich EBA 21).
http://www.hettichcentrifuge.co.uk

Mikroskop odwrócony binokularowy (Motic AE2000) do kontrolowania wzrostu hodowli w naczyniach hodowlanych, do liczenia komórek oraz do badań cyto- i histologicznych, zaopatrzony w kamerę cyfrowa 2048x1536 px.
http://www.motic.com

Lodówki i zamrażarki (-200C, -400C, -800C) pozwalające na przechowywanie odczynników i podłóż wrażliwych na temperaturę. Szczególnie ważne są zamrażarki osiągające temperatury niższe niż -80°C, w których można przechowywać linie komórkowe nawet przez kilka miesięcy.
www.gfl.de, http://www.pol-eko.com.pl/9,zamrazarki-laboratoryjne.html

Dewar i wyposażenie kriogeniczne do pracy z ciekłym azotem (Cryo Diffusion) pozwala na długotrwałe przechowywanie komórek i linii komórkowych. System niskociśnieniowy do przechowywania i transportu ciekłego azotu.
http://www.cryodiffusion.com

Certyfikowane wagi analityczne i precyzyjne (Ohaus PA214CM1, PA2102C1, EX1103, EX224M) służące do precyzyjnego odważania odczynników oraz do ważenia zwierząt laboratoryjnych.
http://www.ohaus.ca

Wytrząsarka (Vortex Genie 2-Mixer) do dokładnego i szybkiego wytrząsania i mieszania małych objętości; używana do sporządzania płynów ze sproszkowanych podłóż, enzymatycznego rozpraszania komórek oraz pozwalające na mieszanie płynów w probówkach i kolbach.Zwierzętarnia

Szafa wentylowana dwudrzwiowa (Uniprotect) przeznaczona do utrzymania zwierząt w warunkach bezpieczeństwa mikrobiologicznego. Umożliwia przetrzymywanie zwierząt w kontrolowanych warunkach dzięki systemowi filtrów HEPA H13 filtrujących powietrze wlotowe i wylotowe, możliwość regulacji wilgotności, temperatury oraz ustawienia cykli oświetlania dziennego/tygodniowego.
http://www.merazet.pl/

Komora CO2 / O2 do eutanazji lub pooperacyjnego utrzymania gryzoni laboratoryjnych wyposażona w dotykowy panel sterowania pozwala na stosowanie gazów i mieszanek gazowych.
http://www.merazet.pl/

Stacja usuwania ściółki zwierzęcej Top Flow 2, która  dzięki filtrom wstępnym i filtrom HEPA redukuje cząsteczki unoszące się w powietrzu podczas opróżniania klatek, redukując tym samym ilość alergenów w powietrzu.
http://www.merazet.pl/

Klatki typu II do hodowli myszy z pokrywami ze stali nierdzewnej wyposażone są w miejsce do podawania paszy i butelek z wodą, wzdłuż całej szerokości.
http://www.merazet.pl/

Mobilny system do narkozy wziewnej (Combi-vet) do przeprowadzania inhalacji substancji anestetycznych na gryzoniach laboratoryjnych zaadoptowany do pracy z mikroskopem Olympus  FV1200MPE.
http://www.merazet.pl/

Wyposażenie

Pracowni


Laboratorium

Chirurgii Miniinwazyjnej, Diagnostyki Obrazowej, Telemetrii

Laboratorium stanowi unikatowy obiekt przystosowany

Czytaj

Laboratorium

Nanotechnologii i Nanoinżynierii

Laboratorium przeznaczone do wszechstronnego badania nanomateriałów najnowszych

Czytaj

Laboratorium

Biotechnologii

Laboratorium Biotechnologii zostało wyposażone w aparaturę do prowadzenia badań z zastosowaniem najnowszych a zarazem najbardziej zaawansowanych technik biotechnologii gamet i zarodków.

Czytaj

SGGW WCB, Tel: 22 5936185, Fax: 22 5936191, ul. Nowoursynowska 100, 02-797 Warszawa