Mikrotom rotacyjny (Leica RM2235) przeznaczony do cięcia preparatów tkankowych zatopionych w parafinie, wyposażony w system szybkiej wymiany uchwytów uchwyt na kasetki uniwersalne oraz uchwyt na żyletki niskoprofilowe (Leica DB80LX). Posiada zakres grubości cięcia od 1 µm do 60 µm.
http://www.leicabiosystems.com

Procesor tkankowy (Leica TP1020) z układem odprowadzania oparów umożliwia utrwalanie chemiczne struktury materiału, płukanie, utrwalanie wtórne, odwadnianie w szeregu acetonowym lub alkoholowym oraz zatapianie w substancjach o wysokiej sztywności.
http://www.leicabiosystems.com

Kriostat (Leica CM 1850 UV) posiada komorę wykonaną z materiału odpornego na korozję z regulacją temperatury do -35o C, z własnym oświetleniem i półkami na akcesoria oraz podgrzewane, rozsuwane „okno” umieszczone w górnej części całej obudowy. Wewnątrz komory znajduje się mikrotom posiadający zakres grubości cięcia od 1 μm do 60 μm. Urządzenie wyposażone jest w koło napędowe służące do cięcia ręcznego, bazę na uchwyt do nożyków wymiennych oraz uchwyty do nożyków wymiennych niskoprofilowych.
http://www.leicabiosystems.com

Automat do barwienia (Leica ST5020) posiadający  możliwość jednoczesnego wykonywania wielu programów, wyposażony jest w 22 stacje oraz monitor ciekłokrystaliczny ilustrujący w sposób graficzny poszczególne etapy procesu barwienia. Zamknięta konstrukcja urządzenia zabezpiecza przed parowaniem odczynników.
http://www.leicabiosystems.com

System do zatapiania w parafinie z zimną płytą (Leica EG 1150 HC). Stacja do zalewania parafiną wyposażona jest w podgrzewaną powierzchnię roboczą o wymiarach oraz 3-litrowy zbiornik na parafinę. Urządzenie posiada również dwie tacki na wyciekającą parafinę, wymienne, boczne, podgrzewane pojemniki na kasetki i foremki oraz wymienny, podgrzewany uchwyt na 6 szczypiec. Regulacja temperatury pojemnika na kasetki i foremki, powierzchni roboczej oraz pojemnika z parafiną odbywa się w zakresie od +55°C do +70°C. Zimna płyta stanowiąca niezależny moduł posiada powierzchnię chłodzącą, która utrzymuje temperaturę na stałym poziomie -5°C.
http://www.leicabiosystems.com

Wyposażenie

Pracowni


Laboratorium

Chirurgii Miniinwazyjnej, Diagnostyki Obrazowej, Telemetrii

Laboratorium stanowi unikatowy obiekt przystosowany

Czytaj

Laboratorium

Nanotechnologii i Nanoinżynierii

Laboratorium przeznaczone do wszechstronnego badania nanomateriałów najnowszych

Czytaj

Laboratorium

Biotechnologii

Laboratorium Biotechnologii zostało wyposażone w aparaturę do prowadzenia badań z zastosowaniem najnowszych a zarazem najbardziej zaawansowanych technik biotechnologii gamet i zarodków.

Czytaj

SGGW WCB, Tel: 22 5936185, Fax: 22 5936191, ul. Nowoursynowska 100, 02-797 Warszawa